Kristýna Fránková, Romana Vyhnánková a Ondřej Červený studují v ateliéru Designu nábytku a interiéru pod vedením Jiřího Pelcla  na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Pro Designblok 2012 se zformovali do nové skupiny MUCK, s vtipem a nadhledem navrhli (nejen) pro pacienty speciální kolekci tašek

koncept / Náš koncept je založený na odpočinku, uvolnění a zklidnění nervů při manuální činnosti.
Vytvořili jsme kolekci plátěných tašek s předtištěnými motivy (pro nás) ikonických předmětů a osobností. Člověk si je může ve volném čase, popř. při zotavování, vyšít křížkovým stehem, a tak se uvolnit a odpočinout si od všedních starostí.

materiál textil (vyšívací plátno)

rozměry /  34 x 45 cm

inspirace / Burda a Karel Gott

proces navrhování pro Design Help, o.s. / Naším největším přáním bylo vytvořit něco, co bude tak milé, aby to vyléčilo všechny nemoci světa, způsobilo světový mír a vymýtilo hladomor. Prostě MUCK a s láskou v duši!

zkušenost s nemocničním prostředím / Moje máma tvrdí, že jako malé mi diagnostikovali dílčí oslabení mozku. Nemocnici jsem proto často navštěvovala. Já si to však nepamatuji. (Romana). S nemocnicí mám zkušenost pouze přes šití. Dodnes mě mrzí, že to nebylo křížkovým stehem. (Ondřej) Kdysi jsem krasobruslila. Po napadení hejnem labutí jsem strávila jednu noc v nemocnici. (Kristýna)

jak může design pomoci veřejným prostorům nemocnic / Velmi. Kam nechodí design, tam chodí lékař.

kontakt /ondra.cerveny@gmail.com, roma.vyhnankova@gmail.com, frankova.kristyna@gmail.com

logo_facebook_sml.jpg