Design studio LLEV vzniklo v roce 2004. Od té doby se Eva a Marcel Mochalovi, oba absolventi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, pravidelně představují na nejdůležitějších přehlídkách a výstavách. Navrhují šperky, předměty ze skla, dřeva, keramiky, také nábytek a bytové doplňky. Design výrobků vnímají jako službu společnosti a příležitost udělat lidem radost. Pro Designhelp, o.s. připravili zlatý šperk vykládaný zirkony.

koncept / Navrhli jsme šperk – medailon, který odkazuje jak na tvarosloví skutečného Hippocampu v mozku, tak i na spleti­té cesty nervové soustavy lidského těla. Jako materiál jsme zvolili ryzí kovy, které dobře charakterizují důležitost lidského zdraví pro plný a radostný život.

materiál / pozlacené stříbro a barevné broušené zirkony

rozměry / 50 × 30 × 4 mm (bez řetízku)

inspirace / Člověk a múzy, ve které věříme.

proces navrhování pro Design Help  o.s. / Neurologie je široké téma, a proto jsme zúžili náš zájem pouze na její část. Zajímali jsme se o mozek, který je králem nervové soustavy. Soustředili jsme se především na malou, ale důležitou část mozku – Hippocampus. Ten hraje v lidském životě hlavní roli při ukládání infor­mací do paměti a při prostorové orientaci. Je pa­měťovým procesorem našeho těla a jeho pro­téza je nyní testována v USA. Doufáme, že náš medailon přispěje k této naději na lepší život nemocných lidí.

zkušenost s nemocničním prostředím / Díky Bohu jsme zdraví a podobných zkušeností máme minimum.

jak může design pomoci veřejným prostorům nemocnic / Říká se, že některé obrazy mají schopnost léčit. My osobně vnímáme design jako esenci malířství, sochařství a funkce v jednom. Takže jestli se architektům a designérům jejich dílo skutečně povede, pak by měla být nejen budova nemocnice, ale i její vybavení pastvou pro naše oči i duši.

kontakt / www.llev.cz

logo_facebook_sml.jpg