absolvent Ateliéru designu výrobků II. na Vysoké škole uměleckoprůmyslové (vedoucí prof. František Burian), momentálně působí v Praze. Vedle produktového designu navrhuje také nábytek a doplňky do interiérů. Ve své práci se inspiruje vzpomínkami, venkovem i běžným životem a pro Designhelp o.s. navrhl dřevěnou knihovnu.   

koncept / Spojením dvou všeobecně známých symbolů – kříže a domu.Vznikl návrh knihovny, který v sobě odráží v rámci nemocničního prostředí tak potřebný, vlídný a osobní přístup, jakého se nám dostává právě v prostředí domova. V rozloženém stavu evokuje tvar knihovny čtyři domy (domovy), jejich složením/spojením vzniká tvar červeného kříže, který je zároveň symbolem pomoc všem potřebným.

materiál / smrkové dřevo, kov

rozměry /91 x 91 x 25 cm

inspirace / Logo a heslo Design Help o.s.

proces navrhování pro Design Help o.s. / Nad tématem neurologie jsem trochu tápal. Nenacházel jsem motiv, který by k danému oboru jasně a srozumitelně odkazoval a zároveň se dal zhmotnit do příznačné typologie. Později jsem se rozhodl pracovat přímo s heslem občanského sdružení Design Help „za nemocnice vlídnější“ a přenést ho do podoby produktu inspirovaného červeným křížem, který je také součástí loga Design Help o.s.

zkušenost s nemocničním prostředím / Během studií jsem minimálně jednou do roka navštívil pohotovost s nějakým úrazem, např. sekundové lepidlo v očích, čtyřnásobná fraktura palce na noze apod. Jako dítě jsem si nějakou dobu poležel na oddělení chirurgie v nemocnici v Žilině.

jak může design pomoci veřejným prostorům nemocnic / Myslím, že zásadně. V nemocničních pokojích a prostorech musí pacienti sami nebo se svou rodinou a blízkými trávit čas potřebný ke zlepšení jejich zdravotního stavu. K tomu může svým charakterem přispět také příjemné prostředí, které je obklopuje.

kontakt / www.borisklimek.cz

logo_facebook_sml.jpg