Michael Tomalík a Pavel Polok jsou spolužáci z ateliéru Designu nábytku a interiéru (vedoucí Jiří Pelcl), na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Pro Design Help, o.s. navrhli sadu keramických šálků s motivem záchranářské helikoptéry.

koncept / Tak jako záchranářská helikoptéra i jedno rychlé espresso může být formou záchrany. 

proces navrhování pro Design Help, o.s. / Postup navrhování byl stejný jako u jakéhokoliv jiného zadání. Nejdřív jsme se snažili pochopit, pro koho vlastně navrhujeme. Potom jsme si definovali produkt, který by měl být na konci dražen v aukci. Udělali jsme poměrně velké množství materiálových zkoušek, domluvili si konzultace na odborných pracovištích a nakonec rozpracovali mnoho variant. Výsledkem je něco úplně jiného než to, k čemu vedly naše předchozí cesty. 

zkušenost s nemocničním prostředím / Naštěstí ani jeden z nás moc zkušeností s nemocnicemi nemá. 

jak může design pomoci veřejným prostorům nemocnic / Prostředí nemocnic je především stresující. Není nic lepšího než jít k zubaři, který má v čekárně pověšený řez kořenem stoličky 1:50. Dokud se nebude nikdo z vedoucích pracovníků vážně zabývat vzhledem nemocnic, zůstanou stresující, i když budou vymalované meruňkově oranžovou. 

kontakt / www.automatt.cz

logo_facebook_sml.jpg