V rámci přehlídky na Designbloku 2012 lze také zakoupit již tradiční šperky z recyklovaného nemocničního materiálu, či dobrovolně přispět na chystaný projekt pro Fakultní nemocnici Motol. Na konci listopadu se budou jednotlivé předměty z kolekce dražit v obchodě DOX by Qubus v Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích.

S kolekcí 2012 pomáhali
Jana Šašková ( fotografie )
Iva Němcová ( styling a model )
Marta Maštálková ( grafický design )


Partneři 2012
Designblok12, a1architects, Kavalier, DOX by Qubus, Aleš Bartoš, iDigitisk

DESIGNBLOK 11

Přidejte se i Vy a získejte tak originální šperk nebo zápisník!

Limitovaná kolekce šperků a doplňků Design Help je v prodeji

4.-9.10. v Superstudiu Designbloku11, Hybernská 5, Praha 1

3.patro, dveře č. 311

Originální náušnice, brože a náhrdelníky jsou navrženy a ručně vyráběny z bezpečného nemocničního odpadu jako jsou barevná krycí víčka od infuzí nebo víčka pipet a zkumavek. Nově jsou součástí kolekce i sešity a zápisníky formátu A6 vyrobené z vyřazených lékařských tiskovin.

Na nové kolekci se autorsky podílely designérky Karla Olšáková, Kateřina Matěchová, Kristýna Krsková a Kateřina Řezáčová, absolventky ateliéru Kov a šperk, VŠUP.

Partneři 2011:

Designblok11, a1architects, Nadační Fond Janele, Wiesner-Hager, Sanela, truhlářství HNT, Bekros s.r.o., Studio Činčera, Laurelin

GASK KUTNÁ HORA

DESIGNBLOK 10

Akce

Přijďte nás prosím podpořit ve dnech 5 – 10 října 2010

na adresu Bubenská 1 v Praze Holešovicích

hledejte 4. patro – levé křídlo dveře 459

 

Kolekce

Jak Design Help pomáhá ?

Skupina Design Help navrhla stejnojmennou kolekci šperků z recyklovaného bezpečného odpadu oddělení hematologie. Originální náušnice, náramky a náhrdelníky jsou navrženy a ručně vyráběny z bezpečného odpadu jako jsou víčka od infuzí, nepoužité prošlé infuzní hadičky, apod. Výtěžek z jejich dobročinného prodeje bude použit na projekty vznikajícího občanského sdružení Design Help ve spolupráci s Nadačním fondem Janele, který byl založen týmem lékařů a sester z oddělení klinické hematologie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

DESIGNBLOK 08

Akce 

Pro akci představení DESIGN HELPU na designbloku 08 jsme vytvořili skupinu kreativních lidí (přavážně z různých oborů VŠUP). Ve spolupráci se sestrami z hematologie FNKV jsme sesbírali neinfikovaný odpad z denního stacionáře, kam docházejí pacienti na chemoterapii. S různými víčky, hadičkami a dalšími kousky jsme společně uspořádali u nás v atelieru kreativní workshop z kterého vznikla kolekce několika módních doplňků, představených na podzim 2008 na Designbloku.

Grafický a vizuální design zpracovala Marta Maštálková, fotografie připravila Petra Malá, styling Iva Němcová, jako model stála Jana Kozubková, v rámci workshopu nám pomohla Katka Šachová a Jindra Tichá, architekturu expozice jsme s low cost rozpočtem připravili my – Lenka Křemenová a David Maštálka.

Do akce jsme oslovili několik partnerů jako byl Lemon Design – tisk, Gamedia – prošlý sterilní materiál, Designblok prostor, České centrum Praha – druhé prodejní místo, E15 a Archiweb jako mediální partneři akce.

Děkujeme

Výtěžek 

Po skončení akce byl dar v hodnotě 56 781,- Kč věnován

na podporu Nadačního fondu Docenta Jiřího Janele FNKV

Tímto děkujeme všem, kteří nám pomáhali s organizací a především těm, kteří nás podpořili koupí některého z našich designových kousků.

Tým DESIGN HELP

logo_facebook_sml.jpg