DESIGN HELP o.s. za nemocnice vlídnější je občanské sdružení s cílem podporovat a přímo se podílet na zkvalitnění nemocničního prostředí v České republice. Od roku 2008 aktivně spolupracovalo s Oddělením klinické hematologie ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, pro kterou byla realizována úprava chodby lůžkového oddělení Klinické hematologie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v roce 2011. Někteří ze zakladatelů sdružení jsou sami zároveň pacienti s vlastní zkušeností na tomto oddělení a rozhodli se proto hledat cestu jak zlepšovat pobyt pacientů v nemocnici. Významný podíl na uzdravení má vedle kvalitní zdravotní péče také charakter prostředí, ve kterém se člověk léčí. Design Help je občanské sdružení a kreativní skupina lidí, kteří mají za cíl postupně proměňovat a upravovat prostory nemocnic.

 

JAK DESIGN HELP POMÁHÁ…

Veškeré projekty občanské sdružení financuje a realizuje z výtěžků z dobročinného prodeje kolekce šperků a doplňků, která vzniká recyklací bezpečného nemocničního odpadu. Originální náušnice, brože a náhrdelníky jsou navrženy a ručně vyráběny z barevných krycích víček od infuzí, pipet anebo zkumavek, které získává Design Help přímo z oddělení nemocnic.

V roce 2012 pozměnilo sdružení Design Help svou dosavadní strategii prodeje šperků a oslovilo sedm mladých designérů a designérských skupin s nabídkou vytvoření unikátních objektů. Vedle šperků tak poprvé vznikla i kolekce produktového designu navrženého přímo pro Design Help. Díky připravovanému projektu pro Fakultní nemocnici v Motole se pro tento rok stalo společným téma neurologie a heslo sdružení “za nemocnice vlídnější”.

Ke svým projektům oslovujeme zajímavé designéry a designérské skupiny, jedná se o studenty, čerstvé absolventy i zkušené autory.

Členové sdružení

Štěpánka Holbová, Alena Hušková, Helena Chalupová, Petra Kasová, Lenka Křemenová, David Maštálka, Marta Maštálková, Helena Petříčková, Veronika Rollová, Tereza Schneiderová, Lucie Šmardová.

Stanovy

STANOVY_Design Help

logo_facebook_sml.jpg