Srdečně zdravíme všechny přátele designu, který pomáhá.

Design Help žije a připravuje se na další rok. Přivítal nové tváře ve svých produkčních řadách. Připravuje se na Designblok 2014 a samozřejmě na nový projekt – tentokrát na téma stáří a dlouhodobě nemocných.

V týmu Design Helpu proběhlo pár změn – někteří se z časových důvodů přesunuli do pozadí a řady doplnily nové tváře. To se týká především produkční části – tento rok se o motor Design Helpu budou starat Richard Nevšímal a Tomáš Jungwirth.

V nejbližší době proběhne oficiální předání projektu za rok 2013 ve fakultní nemocnici v Motole, tím loňský rok definitivně uzavřeme a posuneme se dál.

Koncepce směřování se rýsovala od Vánoc. Rozhodli jsme se tento rok zaměřit na téma seniorů a dlouhodobě nemocných. Cítíme, že se jedná o upozaďované téma, nepopulární snad jen svou vážností. Myslíme si, že problematika našich nejstarších představuje do očí bijící a přitom opomíjené společenské téma.
To, jakým způsobem, v jakém prostředí tráví naši předci své poslední chvíle, vypovídá mnoho o nás samotných. Posledních dnů našich životů se vědomě či podvědomě bojíme. Doufáme, že v tyto chvíle o nás bude postaráno s maximální ohleduplností, a proto se i my musíme starat.

Design samozřejmě nezůstane v pozadí. V současnosti hledáme kurátora, který na letošním Designbloku představí nové originály předních designérů.

Pokud se chcete připojit a pomáhat s námi, neváhejte napsat na e-mail designhelp.cz@gmail.com .

Potřebujeme především organizačně schopné lidi, nápadité designéry a sponzora, který by zajistil hladkou funkci Design Helpu.

Rok 2014  je zatím nepopsaným listem. Těšíme se na to, co přinese, a samozřejmě na design, který pomáhá!

Brzy na viděnou,

organizační tým Design Help

logo_facebook_sml.jpg