Uncategorized

Design Help od roku 2015 pozastavuje svou činnost. O budoucnu a případných nových projektech DH, vás budeme informovat.

Děkujeme všem, kteří nás po celé tři roky podporovali a pomohli realizaci projektů ve FN na Královských Vinohradech a FN v Motole.

Přejeme Vám hodně zdraví,
Design Help o.s. za nemocnice vlídnější

10. března 2014 předali zástupci Design Help Richard Nevšímal a Majda Schnitzerová spolu s architektkou Terezou Schneiderovou primáři Neurologické kliniky 2. LF a FN Motol MUDr. Aleši Tomkovi kompletní projektovou dokumentaci k rekonstrukci interiéru čekáren a chodeb kliniky.

Autorem návrhu je studio A1 Architects, dlouhodobý partner Design Help, které na schůzce reprezentovala architektka Tereza Schneiderová. Naše sdružení navíc věnovalo ze svých zdrojů Neurologické klinice částku ve výši 124 650,- Kč jako příspěvek na realizaci tohoto projektu.

Předáním projektu byly symbolicky završeny aktivity Design Help pro rok 2013.Letošní rok přinese mnoho nového. K pomoci s konkrétními interiérovými rekonstrukcemi chce Design Help přidat aktivity spočívající v otevření širší společenské diskuse o prostředí, ve kterém se pohybují pacienti lůžkových zařízení, a to především se zaměřením na starší a dlouhodobě nemocné.

Pokusíme se skutečně propojit světy lékařství a architektury. Plánujeme zorganizovat dvě veřejné debaty mezi lékaři, ošetřovateli a architekty, cílené především na studenty daných oborů. Diskutovat se bude především o vlivu prostředí na pacienta a o možnostech, které může přinést vzájemná spolupráce zmíněných profesí.

Na tato setkání naváže vzdělávací setkání se provozovateli zaměstnanci léčeben dlouhodobě nemocných a hospiců. Během nich se budeme zabývat již konkrétními problémy, kterým musí v oblasti zlepšování pacientského prostředí čelit. Součástí bude bezplatná konzultace s architekty a nabídka budoucí spolupráce na architektonickém návrhu s architekty-dobrovolníky.

V současnosti hledáme způsob, jak tento projekt financovat. Držte nám palce a brzy očekávejte další informace!

organizační tým Design Help


Srdečně zdravíme všechny přátele designu, který pomáhá.

Design Help žije a připravuje se na další rok. Přivítal nové tváře ve svých produkčních řadách. Připravuje se na Designblok 2014 a samozřejmě na nový projekt – tentokrát na téma stáří a dlouhodobě nemocných.

V týmu Design Helpu proběhlo pár změn – někteří se z časových důvodů přesunuli do pozadí a řady doplnily nové tváře. To se týká především produkční části – tento rok se o motor Design Helpu budou starat Richard Nevšímal a Tomáš Jungwirth.

V nejbližší době proběhne oficiální předání projektu za rok 2013 ve fakultní nemocnici v Motole, tím loňský rok definitivně uzavřeme a posuneme se dál.

Koncepce směřování se rýsovala od Vánoc. Rozhodli jsme se tento rok zaměřit na téma seniorů a dlouhodobě nemocných. Cítíme, že se jedná o upozaďované téma, nepopulární snad jen svou vážností. Myslíme si, že problematika našich nejstarších představuje do očí bijící a přitom opomíjené společenské téma.
To, jakým způsobem, v jakém prostředí tráví naši předci své poslední chvíle, vypovídá mnoho o nás samotných. Posledních dnů našich životů se vědomě či podvědomě bojíme. Doufáme, že v tyto chvíle o nás bude postaráno s maximální ohleduplností, a proto se i my musíme starat.

Design samozřejmě nezůstane v pozadí. V současnosti hledáme kurátora, který na letošním Designbloku představí nové originály předních designérů.

Pokud se chcete připojit a pomáhat s námi, neváhejte napsat na e-mail designhelp.cz@gmail.com .

Potřebujeme především organizačně schopné lidi, nápadité designéry a sponzora, který by zajistil hladkou funkci Design Helpu.

Rok 2014  je zatím nepopsaným listem. Těšíme se na to, co přinese, a samozřejmě na design, který pomáhá!

Brzy na viděnou,

organizační tým Design Help

Vážení přátelé, spolupracovníci a příznivci,

děkujeme Vám za důvěru a podporu, kterou jste nám letos projevili. Do nového roku 2014 bychom Vám chtěli popřát hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů. Těšíme se na další setkání s Vámi!

První ročník jarní aukce designu je úspěšně za námi. Na akci, která se uskutečnila 22. května 2013 v 20.30 hodin v pražském kinu Aero se podařilo vydražit 47 položek v hodnotě 117 650 Kč. V přidruženém obchůdku se šperky jsme utržili 4 650 Kč a v následném poaukčním prodeji 6 600 Kč. V součtu jsme díky vám získali 129 200 Kč, díky kterým můžeme v tomto roce začít s projektem kultivace interiéru čekáren a chodeb pro Neurologickou kliniku 2. LF UK a FN Motol. V sále panovala po celý večer dobrá nálada, dražitelé se sešli v příjemném počtu společně s lékaři z nemocnice, pro něž je projekt připravován, a s mnohými designéry, kteří do aukce své práce věnovali.

Dražily se šperky, svítidla, módní tašky, doplňky, neobvyklé hračky, krásné výrobky ze skla a porcelánu, originální plakáty, papír i limitované edice knih a další zajímavé výrobky. Večerem provázel skvělý moderátor Ondřej Cihlář z divadla Vosto5, který s vtipem a lehkostí dokázal neopakovatelným způsobem rozproudit atmosféru v sále a v dražitelích touhu zabojovat o vybrané výrobky.  O některé se strhl opravdový souboj a výsledná cena několikanásobně převyšovala tu vyvolávací. Rekordmanem tohoto ročníku se staly hrnečky od dua automatt (Michael Tomalík a Pavel Polok), které byly z vyvolávacích 1500 Kč vydraženy za neuvěřitelných 32 000 Kč.

Přestože velká část prací našla během aukčního večera svého majitele, částky, jež by pokryla celkové náklady na realizaci projektu, dosaženo nebylo. Pro ty, kteří se aukce nestihli zúčastnit a na projektu se přece jen chtějí podílet, je otevřen účet 2200267139/2010, na němž nás můžete podpořit.

Na přípravách celého večera se kromě členů občanského sdružení Design Help podílely i studentky oboru Arts management na VŠE v Praze a další dobrovolníci, kteří pomohli s organizací celého večera. Zvláštní díky proto patří Kristýně Hlavaté, Vandě Hlaváčkové, Julii Kurilové, Evě Tuháčkové, Barboře Tůmové, Haně Zaňátové, Jolaně Sýkorové, Kateřině Pazourkové, Dorotě Špinkové, Tereze Špinkové, Lukáši Bucmanovi a Ondřeji Cihláři a kinu Aeru.

Akce a setkání s Vámi nám udělaly radost a doufáme že i vám. Děkujeme všem, kteří nás na aukci podpořili, velmi si toho vážíme a těšíme se na další setkání.

Katalogy jsou vytištěny a my se již za dva dny těšíme na večer, kterým Vás provedou Ondřej Cihlář (divadlo vosto5) a Pavel Polok (ostravská Pecha Kucha). Pokud se chcete zaregistrovat pište na designhelp.cz@gmail.com a my Vám rádi přidělíme číslo předem.

Jsme rádi, že se k aukci připojilo i NAPOLI – Martina Kupsová, Alžběta Skálová a Alžběta Zemanová.

velký plakát NAPOLI, číslovaný a signovaný autorský sítotisk od Alžběty Skálové

Rozměry: 49 x 68 cm

cena: 250 Kč

velký plakát NAPOLI, číslovaný a signovaný autorský sítotisk od Martiny Kupsové

Rozměry: 49 x 68 cm

Vyvolávací cena: 250 Kč

velký plakát NAPOLI, číslovaný a signovaný autorský sítotisk od Alžběty Zemanové

Rozměry: 49 x 68 cm

Vyvolávací cena: 250 Kč

velký plakát NAPOLI, číslovaný a signovaný autorský sítotisk od Alžběty Skálové

Rozměry: 49 x 68 cm

Vyvolávací cena: 250 Kč

Katalog k benefiční aukci Design Help konečně ke stažení!

Aukční katalog ke stažení zde

Benefiční aukce s podtitulem “Design pomáhá” se koná 22. května ve 20:30 v kině Aero

Právě připravujeme jarní aukci. Proběhne v pražském kině Aero 22. května od 20.30 h.

Výtěžek z aukce je určen na kultivaci interiéru čekáren a chodeb a oživení grafického zpracování tiskovin pro Neurologickou kliniku 2. LF UK a FN Motol. Cena úprav je odhadnuta na 300 000 korun.

Kromě objektů z podzimního Designbloku se budou dražit i další předměty od českých a slovenských designérů a výrobců

Aleš Loch (Playbag), Alica Gurínová, Anna Steinerová, Beata Rajská, Belka, Boadesign, Brokis,  Eva Růžičková, Gábina Páralová, Gabriel Vach, Hana Zárubová, Jakub Polanka, Jan Čtvrtník, Jana Hamrová, Jiří Pelcl, Jolana Sýkorová, Kateřina Řezáčová, Kateřina Šachová, Klára Šumová, Křehký, Lasvit, edition lidu (Ludmila a Sylvain Favardin), Linda Viková, Lukáš Jabůrek, Lukáš Macháček, Martin Bu, Martin Jakobsen, Martin Verner, MILION DOLAR, Nastassia Aleinikava, Nendo, OKOLO, Olgoj Chorchoj, Otta Fiřt a Radovan Mačák, papelote, Pavel Kopřiva, René Šulc, Sasanca, Simona Janišová, sklárna Moser Karlovy Vary, Studio Činčera  – Jan Činčera, Studio n.o.b.u.s. – Veronika Selingerová, Taťána Kovaříková, Timoure et Group, TON a.s., Ušito – Kateřina Holásková, Veronika Holadová, Viktorie Beldová, Whitefruits, Yveta Kroupová, Zorya – Daniel Pošta a Zdeněk Vacek, Zuzana Holaňová a Martina Žílová, Zuzana Rudyová.

Vážení příznivci,
právě jsme se dozvěděli, že naše stránky byly napadeny a z našeho emailu jsou rozesílány spamy. Pokud Vám tato nevyžádaná pošta došla omlouváme se, nejsme jejími autory. Na nápravě už pracujeme! Děkujeme za pochopení.

logo_facebook_sml.jpg